Ulga na dziecko 2013/2014

Odlicz ulgę na dziecko w deklaracji PIT za 2013 rok!

Ulga na dzieci 2013

2014-01-24 | Admin | | |

 Pit za 2013 rok

Z naszej witryny WWW abcpodatkowe.pl zdołasz dodatkowo pobrać w pełni bezpłatny program do wypełniania PIT za 2013 rok! Za pomocą omawianego programu wypełnisz PIT-36, PIT-37, ulga prorodzinna 2013 PIT-28, PIT-39, PIT-38, PIT-36L, a także wszelkie suplementy dołączane do zeznań podatkowych.

Rozliczenie pit jednego z najpopularniejszych formularzy (np. pit 38, pit 37, pit 39, pit 36) dokona się szybko, bezproblemowo i bezpiecznie w programie ze strony ftpa.pl.

Korzystając z naszego program do PIT masz możliwość wypełnić każdy ulga prorodzinna 2013 rodzaj formularza zeznania podatkowego wraz ulga prorodzinna 2013 z załącznikami. Dowolnie może skonfigurować własną deklarację podatkową. Dodatkowo nasz program przeprowadzi Cię krok po kroku przez wypełnianie zeznania.

opp

Objęcie podatkiem liniowym dotyczy wszystkich zysków pozyskanych i objętych opodatkowaniem w zakresie działalności gospodarczej. Nie wolno wskutek tego dostać z jednostki gospodarczej przychodów opodatkowanych podatkiem liniowym oraz być ulga prorodzinna 2013 udziałowcem spółki ulga prorodzinna 2013 osobowej opodatkowanej na regułach skali podatkowej.

Tworzenie formularza PIT-37 za 2013 umożliwia podatnikom skorzystanie z szeregu obniżek i odliczeń. Zdołamy między innymi odliczyć od podatku ulgę rehabilitacyjną, ulgę internetową, ulgę prorodzinną oraz wiele innych. Z obniżek możemy skorzystać wypełniając odpowiednie apendyksy PIT 2013.

Blankiet PIT-37 to najczęstszy podatek wsród naszego społeczeństwa, co oznacza o tym, że większość z nas pracuje będąc zatrudnionym przez spółkę lub biznes.

Program PIT 2013 taxmachine.pl - rozlicz się szybko i wyślij PIT przez internet. Skończył się czas, w którym rozliczenie PIT było marą krążącą przez 4 miesiące nad głowami podatników. Dziś rozliczenie PIT nie jest niczym żmudnym ani tym bardziej trudnym.

Ponad wymienionych, druk PIT-38 rozliczają dodatkowo osoby, które objęły udział w spółkach posiadających osobowość prawną lub wkład w spółdzielni w zamian za wkład niepieniężny (jednak nie pod postacią przedsiębiorstwa lub jego zorganizowanej części).

portfel 280x180

Nie musisz pobierać programu na własny komputer. Możesz skorzystać również z internetowej wersji naszej aplikacji. Nie ma nic wygodniejszego jak wypełnienie PIT z przeglądarki internetowej na stronie taxmachine.pl.

Program PITy 2014/2014 taxmachine.pl zasugeruje Ci jaki formularz wybrać (PIT 36, PIT 37 lub inne), następnie ulga prorodzinna 2013 podpowie jakich dokumentów będziesz potrzebować, aby skutecznie wypełnić deklarację.

Przekaż PIT przez net. Co więcej za asystą mojego programu w wersji internetowej, ulga prorodzinna 2013 jak również stacjonarnej masz możliwość wysłania PIT przez internet do Urzędu Skarbowego. To zdecydowanie ułatwi Twoje rozliczenie z podatku. Od dziś nie będziesz musiał nawet opuszczać z domu, aby dostarczyć PIT. Osoby nadające PITa przez net mogą zarazem spodziewać się szybszego zwrotu podatku niż w wypadku składania PIT w Urzędzie Fiskalnym.

Poszukujesz dobrego programu do rozliczenia PIT za 2013 rok? Znajdziesz u nas aplikacje, za której pomocą rozliczysz PIT 2013/2014 w ciągu nawet 5 minut. Mój program PIT 2013 obsługuje wszystkie zeznania PIT oraz suplementy. Dzięki temu jesteś w stanie wypełnić każdą deklarację podatkową za pomocą jednego programu!

Ta aplikacja PIT sama dokona za Ciebie każdych policzeń, ulga prorodzinna 2013 a dodatkowo będzie podpowiadać Ci co wpisać w danym polu. Aby sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się z podatku za 2013 rok pobierz program do PIT lub wypełnij zeznanie podatkowe przez internet.

Dostarczanie druków PIT poprzez sieć globalną jest niesamowicie łatwe i prędkie, dostępny na naszej stronie WWW bezpłatny program do druków rocznych PIT błyskawicznie wysyła PITy poprzez sieć globalną, nie jest to ani trochę bardzo trudne, sprawdź sam , nie czekaj dłużej.

Dlaczego wybrać omawiany program do PIT 2014? Odpowiedź jest bardzo prosta. Oto co wyróżnia opisywany program:- podpowiedzi w trakcie wypełniania- nie będziesz sam rozliczając się z PIT- na każdym kroku możesz liczyć na instrukcje dotyczące tego co powinieneś wpisać w danym polu, - w pełni darmowy, - w pełni uniwersalny - obsługuje PIT-38, PIT-39, PIT-36, PIT-28, PIT-37, PIT-36L oraz wymagane załączniki, - intuicyjny interfejs, - wspomniany program podpowie Ci jakie załączniki powinieneś dodać do swojego zeznania podatkowego, - i co najważniejsze! Masz możliwość wysłać PIT przez internet bez wychodzenia z domu. Nie trać więcej czasu w kolejkach!

Zastosowany w programie dla księgowych Pit 2014 jasny sposób prezentacji danych pozwala w łatwy i rychły sposób dotrzeć do koniecznych elementów programu i zapisywanych tam treści.

Najważniejszą rzeczą, o której powinieneś zastanowić się zanim zabierzesz się za rozliczanie rocznej zeznań PIT, jest odpowiednie narzędzie, które nie tylko zagwarantuje Pani lub Panu, że zeznanie będzie utworzone porządnie, ale dodatkowo zapewni maksymalny możliwy zwrot nadpłaconego podatku dochodowego. Zapewni Pani lub Panu to tylko nasz program, który jako niezrównany na rynku zawiera Kreatora PIT, który zaręcza maksymalny osiągalny zwrot podatku dochodowego.

Ulga na dziecko

2014-01-20 | Admin | | |

 PIT za 2013 rok

Pit-37 jest typowym zeznaniem sporządzanym przez zleceniobiorców, pracowników i innych, za których ulga prorodzinna 2013 zaliczki na podatek oblicza i pobiera zatrudniający ulga prorodzinna 2013 nawet w wypadku, jeśli użytkuje się w formularzu za rok 2013 z ulg i odliczeń.

Zeznanie roczne Pit-38 wypełniają osoby, które osiągneli w roku fiskalnym dochody z giełdy, ulga prorodzinna 2013 np. dochody z giełdy, zarobki z funduszy kapitałowych, dochody ze sprzedaży instrumentów pochodnych.

ulga prorodzinna 2013

Prowadzący działalność gospodarczą ma prawo potrącić w rocznym formularzu PIT również opłacone wpłaty na ZUS osoby kooperującej.

Jeśli osoba zaczyna własny biznes w biegu roku podatkowego – zawiadomienie o wyborze opodatkowania liniowego należy wykonać nie później niż do dnia poprzedzającego dzień podjęcia tego biznesu, nie dalej niemniej niż w dniu pozyskania początkowego dochodu.

Skonstruowaliśmy dla emerytów i rencistów darmowy program do PitY 2014. Za jego pomocą rozliczyć mogą się emeryci i renciści, jacy dostali PIT-40A lub PIT-40A oraz PIT-11 i potrzebują wykorzystać prawo do do odjęcia zniżek fiskalnych lub ufundowania 1 procentu podatku. Jeżeli chcesz ściągnąć program do PIT 2014 lub stworzyć i nadać PIT 2014 przez sieć kliknij poniżej.

Pit 2014 to najbardziej przystępny dla wszystkich, darmowy program do druków rocznych PIT za 2013 ułatwiający wypełnianie ulga prorodzinna 2013 Pity 2013 za 2013 rok oraz ich natychmiastowego wysłania do Urzędu Podatkowego przez net za pośrednictwem e-Deklaracji.

druk pit d 2013 program

Pit 36 wysłać należy prowadząc poddzierżawę, najem, podnajem, dzierżawę albo zawierając inną umowę o podobnym kształcie, opodatkowane wg. skali podatkowej 18%-32% (zatem nie wybrały objęcia opodatkowaniem ryczałtem lub liniowo w zakresie tych umów).

Ujrzyj jakie zmiany czekają polskich podatników w rozliczeniu 2013/2014. Wypełnij z nami PIT 2014. Omawiany program obsługuje PIT-37, PIT-39, PIT-28, PIT-38, PIT-36L, PIT-36. W 2014 roku zmieniają się zasady stosowania z ulgi internetowej i prorodzinnej. Warto o tym przeczytać więcej, aby móc w pełni wykorzystać ulgi w 2014 roku.

Współmałżonkowie zbywający pospołu posiadłość, objętą wspólnością majątkową matrymonialną – dostarczą 2 deklaracje PIT-39, każdy uwidoczni przychód ze swojego wkładu we własności wspólnej.

Z mojej strony WWW możesz również pobrać w pełni gratisowy program do wypełniania PIT za 2013 rok! Za pomocą niniejszego programu wypełnisz PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-37, PIT-36L, PIT-36, a także wszelkie załączniki dołączane do zeznań fiskalnych.

Kto wypełnia deklarację PIT-36? Opisywany formularz, najogólniej mówiąc, stosowany jest przez ulga prorodzinna 2013 podatników, którzy w danym roku podatkowym uzyskują przychód bez pośrednictwa płatnika. Oznacza to, że są oni zobowiązani do samodzielnego ulga prorodzinna 2013 obliczania wartości podatku lub kwoty podatku do zapłaty. Działalność prowadzona przez takich podatników opodatkowana jest według skali podatkowej (18 proc. – 32 proc.).

Najszybszym, a równolegle najlepszym sposobem na wypełnienie PIT jest pobranie programu PITY 2013, wypełnienie i wysłanie deklaracji do Urzędu Skarbowego przez internet!

Podanie o łączne opodatkowanie dochodów dostarczyć może jeden z małżonków. Złożenie takiego wniosku rozumie się jako oświadczenie o jego upoważnieniu przez współmałżonka. Jest to o tyle ważne, że przy składaniu takiego oświadczenia obowiązuje rygor odpowiedzialności karnej za nieprawdziwe zeznania. W tym samym czasie trzeba podnieść, że wniosek taki złożyć może podatnik, którego małżonek zmarł ulga prorodzinna 2013 w trakcie poprzedniego roku fiskalnego lub po upływie okresu rozliczeniowego, ale przed złożeniem zeznania skarbowego.

Odliczenie na dziecko należy się Polakom, jacy posiadają na utrzymaniu małoletnie dzieci, na każdego potomka dasz radę zmniejszyć podatek o nie więcej niż 1112,04 PLN.

Na przestrzeni korzystania z ryczałtu możemy dokonać wielu odliczeń podatkowych. Są to między innymi, oprócz odliczeń z tytułu wpłacania składek ZUS: Ulga internetowa, Ulga rehabilitacyjna, Ulga z tytułu przekazanych darowizn (darowizny na kult (na przykład kościół katolicki), oddawanie krwi, darowizny na cele użytku publicznego).

Niniejsza aplikacja PIT sama wykona za Ciebie wszelkich zliczeń, a dodatkowo będzie sugerować Ci co wpisać w danym polu. Aby sprawnie i bezpiecznie rozliczyć się z podatku za 2013 rok pobierz program do PIT lub wypełnij zeznanie podatkowe przez internet.

Wymieniony program PIT przez sieć ulga prorodzinna 2013 to przede wszystkim: - prostota - zbudowaliśmy ulga prorodzinna 2013 aplikację tak, aby nie sprawiła nikomu problemu, nawet osobom mało fachowym w posługiwaniu się komputerem, - uniwersalność- wspomniany program do PIT obsługuje wszelkie dostępne formularze PIT wraz z załącznikami, - wygoda - z naszą aplikacją masz możliwość wysłać PIT prosto do Urzędu Skarbowego- nie trać więc więcej czasu na stanie w kolejkach, - bezpieczeństwo- aplikacja sama dokona za Ciebie wszelkich rachunków, a dodatkowo będzie krok po kroku instruować Cię co wpisać w danej rubryce.

pit 36l 2014

e-Deklaracje to perfekcyjny sposób na szybką i tanią wysyłkę zeznań PIT do Urzędu Fiskalnego przez globalną sieć, każdy ma możliwość w ten sposób przesłać zeznanie stosując darmowe oprogramowanie PIT 2014.

Przesyłanie formularzy PIT przez globalną sieć internet jest de facto szybkie i wygodne z programem PITy 2014, wystarczy kilka kliknięć i twój druk PIT trafia do Urzędu Podatkowego.

Ulga prorodzinna

2014-01-17 | Admin | | |

 PITy 2013

Prezentowany zeznanie PIT-28 poświęcony jest dla: osób indywidualnie prowadzących działalność gospodarczą o pozarolniczym charakterze, podatników prowadzących ulga prorodzinna 2013 działalność gospodarczą o pozarolniczym charakterze w formie spółki cywilnej lub jawnej, osób uzyskujących przychody z tytułu dzierżawy, poddzierżawy, podnajmu, najmu i innych umów tego typu, o ile umowy te nie są powiązane z prowadzoną działalnością gospodarczą.

Druk PIT-28 zaprojektowany jest dla obywateli indywidualnie posiadających jednostkę o pozarolniczym charakterze, obywateli posiadających przedsiębiorstwo o pozarolniczym kierunku w postaci spółki cywilnej lub jawnej, podatników otrzymujących ulga prorodzinna 2013 dochody z tytułu najmu, dzierżawy, podnajmu, poddzierżawy oraz pozostałych umów tego wariantu, pod warunkiem umowy te nie są związane z prowadzoną aktywnością ekonomiczną.

Masz trudność z wypełnieniem zeznania PIT-37? Wypełnienie deklaracji PIT-37 zajmie Ci co najwyżej kilka minut, jeśli skorzystasz z omawianego bezpłatnego programu do PIT. Omawiany program dokona za Ciebie wszelkich wymaganych obliczeń, zaproponuje dołączenie do zeznania podatkowego dodatkowych załączników, jeżeli będą potrzebne, a także sprawdzi poprawność danych.

Software PitY 2013 to nad wyraz przydatny w użyciu program pomagający przy rozliczaniu jednoletnich zeznań fiskalnych PIT.

Zeznanie PIT-36 za 2013. Powyżej wymienione osoby, aby rozliczyć się z Urzędem Skarbowym, muszą skorzystać z formularza PIT-36. Druk ulga prorodzinna 2013 ten dostępny jest poniżej.

Druk PIT-38 a działalność ekonomiczna. Formularz PIT-38 wypełniają jeno ci, którzy dochód z instrumentów finansowych nabyli indywidualnie. W formularzu tym nie umieszcza się zarobków nabytych w ramach prowadzonej aktywności ekonomicznej.

Deklaracja PIT-37 jest przydzielony dla podatników wykonujących pracę oraz zleceniobiorców, a zarazem wszystkich innych mieszkańców, za jakie przedpłaty za podatek rachuje i ściąga płatnik. Osoby prowadzące osobistą firmę nie należą więc do podatników, jakie wypełniają ten druk PIT 37.

Jednym z lepszych programów do zeznań rocznych jest nasz software PIT 2013.

pit 0_pit o_2013_program_pity

Nasz program do PIT za 2014 rok zdecydowanie upowszechnia rozliczenie się z podatku za poprzedni rok. Dla podatników, które są jednak nie obeznane w problematyce księgowej utworzyliśmy informatory do sporządzania PITów.

Składając druki wespół z żoną albo jako obywatel samodzielnie wychowujący brzdąca, będziesz w stanie zliczać podatek na Pit 37. Warunkiem jest, by zarówno podatnik, jak i jego współmałżonek byli uprawnieni do rachowania podatków na Pit 37.

logo_1procent

Formularz PIT-37 za 2013 rok. Podatnicy opisani powyżej, aby wypełnić obowiązek podatkowy, zobowiązani są do wypełnienia druku PIT-37. Formularz PIT-37 ten można pobrać poniżej.

Blankiet ulga prorodzinna 2013 PIT-36 a rozliczenie wspólne w małżeństwie za 2013 rok. Nie istnieje możliwość rozliczenia się poprzez PIT-36, jeżeli podatnik, małżonek lub dziecko: - uzyskują przychody, które rozliczają się korzystając z PIT-36L, - uzyskują przychody podlegające przepisom o podatku tonażowym, - uzyskują przychody, w przypadku których konieczne jest rozliczenie się poprzez PIT-28, - uzyskują przychody opodatkowane kartą podatkową.

Mobilizujemy do lektury przedstawianego serwisu oraz do ściągnięcia programu. W naszym serwisie znajdziesz dodatkowo druk i formularz PIT 28. Ogólne oraz szczegółowe porady dotyczące PIT 2013 oraz pit 2014 znajdą Państwo w naszych artykułach.

Dzięki odliczeniom ulga prorodzinna 2013 w PIT-37 jesteśmy w stanie zaoszczędzić nawet kilka tysięcy złotych rocznie bez jakiegokolwiek wysiłku.

Nasz program umożliwi Ci wypełnienie nie tylko PIT-37, ale również wszelkich potrzebnych do skorzystania z ulg załączników (PIT/O, PIT/D, PIT-2K).

Formularz PIT-28 jest podzielony na kilka części, tak jak wszystkie formularze. Ktoś kto kiedykolwiek wcześniej wypełniał zeznanie podatkowe, nawet w innej formie nie powinien mieć z tym większych trudności.

W przypadku organu płacącego renty, instytucja ta normalnie rozliczy podatników za nich (Pit-40\A), przy czym nie ma przymusu przesyłać formularza PIT-12. Podatnik PIT 40\A może potraktować jako informację, na podwalinie której złoży Pit 37 (alternatywnie inny formularz zależnie od innych źródeł profitów).

Poszukujesz dobrego i darmowego programu do blankietu PIT-37? Doskonale trafiłeś! Z myślą o polskich podatnikach przygotowaliśmy szybką, intuicyjną i co najważniejsze bezbłędną aplikację do wypełniania PIT-37. Ten program możesz zarówno pobrać na własny komp, jak i uruchomić przez internet (program pit-37 online). Obie wersje działają w taki sposób. Od Ciebie zależy, z której jest Ci ulga prorodzinna 2013 wygodniej skorzystać. Za ulga prorodzinna 2013 pomocą niniejszego programu wypełnisz nie tylko PIT-37, ale również inne zeznania podatkowe wraz z załącznikami. Podsumowując za pomocą tego programu do PIT wypełnisz ZAP 3, PIT/O, PIT/B, PIT-38, PIT-36, PIT-39, PIT-28, PIT-36l, PIT-2K, PIT/ZG, PIT-37, NIP 2 i wszystkie inne załączniki do zeznań podatkowych.

Odliczanie ujemnych zysków z lat minionych wymusza na nas wysłanie do Biura Podatkowego PIT-36 zamiast Pit 37.

Masz możliwość też wysłać zeznanie PIT przez net. Nie musisz nic pobierać ani instalować. Kliknij pod spodem i wylicz PIT online!

Program PIT 2014 taxmachine.pl to najłatwiejszy program do deklaracji PIT na polskim rynku. Program PIT 2013 to druga edycja systemu epodatki.eu, poszerzona o obsługę całej gamy formularzy PIT: PIT-38, PIT-39, PIT-28, PIT-36, PIT-36L, PIT-37. Najlepszy program do PIT-ów jest do pobrania na stronie epodatki.eu!

Ulga prorodzinna 2013

2014-01-16 | Admin | | |

Program PITy 2013/2014 rok

Z ulgi prorodzinnej na dziecko da radę stosować obywatel, który za rok podatkowy pełnił opiekę przez spełnianie funkcji familii zastępczej na przesłance werdyktu sądu lub umowy parafowanej ze starostą lub wykonywał władzę rodzicielską lub wykonywał misję prawnego opiekuna, jeśli maluch z nim mieszkał.

Mąż i żona sporządzają PIT 38 niezależnie, każdy dla siebie. Nie ma opcji rozliczenia się ulga prorodzinna 2013 łącznie w związku z dochodami wykazywanymi na PIT 38.

Przewybornym sposobem na sporządzenie formularza PIT-37 jest skorzystanie z mojego bezpłatnego programu do PIT. Z jego pomocą rozliczenie roczne PIT-37 nie będzie niczym trudnym. Rozliczenie PIT online jest również bezpieczniejsze ulga prorodzinna 2013 ze względu na to, że nasze wszelkie obliczenia są wykonywane przez komputer. Za pomocą niniejszej aplikacji możesz również wysłać zeznanie podatkowe prosto do Urzędu Skarbowego.

PIT-39 składają Polacy, jacy sprzedali w ubiegłym roku prawo do nieruchomości lub nieruchomość.

Korzystanie z ulg podatkowych to piękna sprawa, dlatego bezdyskusyjnie należałoby by się zainteresować naszą witryną internetową, znajdziesz na niej niezwykle dużo ciekawych informacji podatkowych na temat ulg, odliczeń, sporządzania deklaracji PIT, jak też dostaniesz całkowicie darmowo świetny program ulga prorodzinna 2013 do przygotowywania druków PIT.

Aby móc wyliczać się na zasadach ryczałtu ewidencjonowanego należy dokonać zgłoszenia w odpowiednim Urzędzie Podatkowym. Istnieją poniższe terminy zgłoszenia: w przypadku tworzenia działalności gospodarczej – w dniu założenia działalności (kategorycznym terminem jest dzień dostania pierwszego przychodu), do 20 dnia miesiąca następującego po osiągnięciu pierwszego przychodu z tytułu najmu, dzierżawy i umów pokrewnych (do końca roku, jeżeli pierwszy przychód uzyskany zostanie w grudniu), do 20 stycznia – w pozostałych przypadkach.

Podatek liniowy dotyczy każdych dochodów osiągniętych i objętych opodatkowaniem w obrębie biznesu. Nie wolno dlatego uzyskać z jednostki gospodarczej przychodów opodatkowanych liniowo oraz być partnerem spółki osób fizycznych objętej opodatkowaniem na zasadzie podatkowej skali.

Osoba prowadząca działalność gospodarczą składa PIT-28, gdy zawiadomił do dnia 20 stycznia 2013 r. organ podatkowy o generowaniu ryczałtem zysków z tytułu własnej jednostki gospodarczej. W przypadku obywateli ulga prorodzinna 2013 rozpoczynających prowadzanie własnej działalności gospodarczej za rok podatkowy powiadomienie o wskazaniu ryczałtu musi być posłane w dniu zapoczątkowania firmy nie później niż w chwili osiągnięcia pierwszego dochodu.

Każdego roku musisz złożyć w Urzędzie Skarbowym zeznanie PIT, oprogramowanie Pity 2013 to znakomity sposób na spełnienie tego niezwykle ciężkiego obowiązku, sprawdź darmowe oprogramowanie w tym momencie.

Pity 2014 to oprogramowanie do rocznych obliczeń podatku, jaki służy od początku stycznia do końca kwietnia 2014 r. do obliczenia podatku od zarobków osób fizycznych a także podatku ryczałtowego za rok 2014.

Pit 37 składają osoby, które osiągają przychody, od jakich zaliczki na podatek od dochodów odlicza płatnik, na przykład z umowy o pracę, umowę zlecenia, z emerytury lub renty.

Pewnie każdego roku martwisz się czy zdołasz przygotować i dostarczyć do Ministerstwa Finansów druk PIT. Nie jest to bezproblemowa sprawa także taka troska jest uprawniona.

Za pomocą omawianej internetowej aplikacji zdołasz nie tylko sprawnie i bezpiecznie wypełnić PIT za 2013 rok, ale również masz możliwość wysłania go przez net do Urzędu Skarbowego. Zaoszczędzisz w ten sposób sporo czasu, który spędziłbyś w kolejkach. Przesłanie PITu przez globalną sieć to wielka wygoda oraz oszczędność czasu i nerwów.

pit zg druk 2013 2014

druk pit 37 2013

Gdy już prześlemy formularz, uzyskujemy świadectwo, że system deklarację zaakceptował. Zostanie to potwierdzone poprzez ulga prorodzinna 2013 wygenerowanie UPO – Urzędowego Potwierdzenia Odbioru, jest to kod, który staje ulga prorodzinna 2013 się dowodem złożenia przez podatnika w danym terminie rocznego zeznania podatkowego. Takie potwierdzenie powinno się przechowywać, aż do przedawnienia zobowiązania podatkowego z którą dana deklaracja jest związana. A zatem UPO jest dowodem i potwierdza datę złożenia zeznania.

Podstawową zaletą aplikacji umożliwiającej wypełnienie zeznań podatkowych jest możliwość wypełniania wielu różnych zeznań, także dla różnych podatników. Istnieje możliwość zapisywania oraz edytowania danych wprowadzonych ulga prorodzinna 2013 do deklaracji PIT – 37. Po wysłaniu w prosty sposób podatnik może sprawdzić status i wydrukować potwierdzenie.